Doktori Iskola

A sikeres akkreditációs eljárás lefolytatása után 2016 februárjától megindul a képzés a Pannon Egyetem legújabb, Többnyelvűségi Nyelvtudományi Doktori Iskolájában. A Doktori Iskola az egyik leginkább hiányolt kutatási területet célozza meg. A többnyelvűség megközelítése alkalmazott nyelvészeti jellegű, de a program multidiszciplináris perspektívában tárgyalja a problémákat, így foglalkozik az egyéni és társadalmi többnyelvűség, az iskolai többnyelvűség, valamint a természetes és második nyelv elsajátításának kérdéseivel is.

A Doktori Iskola törzstagjai és oktatói a szakma nemzetközileg elismert, jeles kutatói Európa több egyeteméről.

Választható modulok:

- A többnyelvűség kutatásmódszertana

- A többnyelvűség pszicholingvisztikája

- Többnyelvű fejlődés

- Iskolai többnyelvűség

- Többnyelvű nyelvi feldolgozás

- Többnyelvűség és társadalom

Kiket várunk?

Mindazokat, akik a többnyelvű személyre vagy többnyelvű közösségre vonatkozóan szeretnének kutatásokat végezni, valamint olyan nyelvtanárokat, akik tudományos kutatással kívánnak hozzájárulni a nyelvtanítás megújításához és hatékonyabbá tételéhez.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2016. MÁJUS 31.

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ

Részletek, jelentkezés és információ:

(88) 624-254